Повідомлення про намір отримати Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел

Товариство з обмеженою відповідальністю «ШЛЯХОБУДІВЕЛЬНА ІНДУСТРІЯ» (ТОВ «ШЛЯХБУД ІНДУСТРІЯ») має намір отримати Дозвіл на викиди забруднюючих речовин (ЗР) в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

Ідентифікаційний код суб'єкта господарювання з ЄДРПОУ - 40623506.

           Фактична адреса підприємства: 12436; Житомирська обл, Житомирський р-н,  e-mail: polissya2016@ukr.net.

Метою отримання дозволу на викиди є провадження виробничої діяльності, під час якої здійснюються викиди ЗР в атмосферне повітря. Основна діяльність підприємства – виробництво асфальтобетону.

Діяльність, що розглядається, не підлягає оцінці впливу на довкілля, оскільки технологічне обладнання заводу по виробництву асфальтобетонної суміші введено в експлуатацію в 1991 році. Підприємство не планує здійснення будівництва, реконструкції, технічного переоснащення, розширення, перепрофілювання або ліквідацію (демонтаж) існуючого асфальтобетонного заводу, а отже і не підпадає під плановану діяльність та проходження процедури з оцінки впливу на довкілля.

Основними елементами технологiчного процесу приготування гарячої  дрiбнозернистої асфальтобетонної сумiшi є: подача кам'яних матерiалiв у живильник з подальшою подачею щебеню i матерiалу з вiдсiву в сушильний барабан; просушування, нагрiв й обезпилювання кам'яних матерiалiв/щебеню, матерiалу з вiдсiву; сортування кам'яних матерiалiв по фракцiях; остаточне дозування кам'яних матерiалiв/щебеню, матерiалу з вiдсiву/ i дозування мiнерального порошку, пилоподiбних вiдходiв; нагрiвання бiтуму; дозування бiтуму безпосередньо перед подачею в мiшалку змiшувача; перемiшування мiнеральної частини гарячої дрiбнозернистої асфальтобетонної cyмiшi; подача готової cyмiшi з вивантаженням у транспортнi засоби. Для очищення викиду забруднюючих речовин в атмосферне повітря, сушильний барабан асфальтобетонного заводу обладнано аспіраційною системою. На проммайданчику  також наявні твердопаливні печі, що працюють на дровах та служать для опалення побутових приміщень. Для ремонтних потреб на підприємстві проводяться зварювальні та газорізальні роботи. На випадок аварійного відключення електроенергії та недопущення зупинки технологiчного процесу виготовлення асфальтобетону, на підприємстві наявний дизельний генератор.

Викиди ЗР в атмосферне повітря відбуваються при роботі асфальтозмішувальної установки, бітумоплавильного котла, поста зварювання, газової побутової плити, твердопаливних побутових печей, що працюють на дровах, під час зберігання та перекачування мазуту, дизельного палива та бітуму, під час зберігання та перевантаження  інертних матеріалів.

Якісний  та кількісний склад ЗР, що викидаються в атмосферне повітря від стаціонарних джерел (т/рік): тверді суспендовані частинки – 33,173, вуглецю оксид – 10,126, азоту оксиди – 2,6658, вуглеводні – 0,0223, метан – 0,0932, ванадій та його сполуки (у перерахунку на п’ятиоксид ванадію) – 0,425, залізо та його сполуки (у перерахунку на залізо) – 0,002, бенз(а)пірен - 0,00000002, азоту (І) оксид – 0,0186, діоксид вуглецю – 2386,891, сірки діоксид – 8,1062, сірководень – 0,000081, етилен – 1,2642,  ксилол - 0,2232, фенол – 0,0144, манган та його сполуки (у перерахунку на манган) - 0,0001, неметанові леткі органічні сполуки – 0,0015, спирт етиловий – 0,1836.

Об’єкт за ступенем впливу на забруднення атмосферного повітря відноситься до другої групи об’єктів, згідно Наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 09.03.2006 р. № 108. Відповідно заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва не розроблялись.

Як виявив розрахунок приземної концентрації забруднюючих атмосферу речовин на існуючий стан, долі приземної концентрації по всім ЗР, на всіх розрахункових точках як на межі, так і за межами СЗЗ, не перевищують ГДК (ОБРВ) атмосферного повітря. Відповідно, заходи щодо скорочення викидів та досягнення встановлених нормативів граничнодопустимих викидів ЗР не розроблялись.

Розроблено пропозиції щодо дозволених обсягів викидів ЗР в атмосферне повітря відповідно до законодавства. Для ЗР, на які не встановлені нормативи гранич­нодопустимих викидів відповідно до законодавства (норматив ГДВ не був досягнутий за величинами масового потоку і масової концентрації), встановлені величини масової витрати (г/с). Для ЗР, за якими здійснюється державний облік, але на які не встановлені нормативи гранич­нодопустимих викидів відповідно до законодавства, встановлено величини масової витрати (г/с). Для ЗР, викиди яких не підлягають регулюванню та за якими не здійснюється державний облік, і для неорганізованих джерел викидів регулювання здійснюється шляхом встановлення вимог.

Зауваження та пропозиції громадських організацій та окремих громадян щодо видачі дозволу на викиди суб’єктом господарювання просимо надсилати до Житомирської обласної військової адміністрації за адресою: м. Житомир, майдан ім. С.П.Корольова, 1, тел. (0412) 47-11-09, e-mail: ztadm@apoda.zht.gov.ua.

Зауваження та пропозиції приймаються до розгляду протягом 30 календарних днів з дати опублікування інформації в газеті.